Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 7. prosince 2023 Ambrož, Benjamin

Móda transgender žáci

4. 09. 2023 9:33:26
Identitární politika levých liberálů. Genderová lingvistika a sociální konstrukty sexuality. Módní ideologie transgender žáci.

Identitární politika levých liberálů

Levicově liberální vrchnost, jež v současné éře civilizačního úpadku Západu vládne politicky, mediálně i pseudo-intelektuálně (pseudes = lživý, falešný) se aktivisticky proměňuje. Od důrazu na sociální témata se postupně přesouvá k identitární politice. Identitářství představuje aktivity zaměřující se na potřebnost vybraných skupin lidí s cílem zlepšit jejich postavení a posílit jejich společenský vliv. Pokrokáře, „life-stylovou levici,“ levici životního stylu, zajímají otázky způsobů života a morální kádrování jejich oponentů. Pohlaví (nebo gender), rasa, sexuální orientace jsou jimi považované za zásadní, dokonce jediné určující znaky menšin pro jejich zvýznamňování. Dnešní mladí pokrokáři sami sebe považují za woke (obvyklý překlad – probuzení); trefnější označení by v ČR mohlo být „uvědomělí,“ neboť svými výstupy připomínají naše předchůdce z dřívějšího režimu, oni kdysi pyšně vyhlašovali, že jsou třídně, politicky a ideově uvědomělí. Identitáři prosazují intersekcionalitu, jež vznikla na fakultách sociálních věd a humanitních oborů jako teoretická spekulace doprovázená slovním balastem a zastíráním. Podle teorie historickou kastou utiskovatelů jsou bílí heterosexuální muži a utiskovanými jsou ženy a barevné i sexuální menšiny. Nejmódnější utiskovanou menšinou jsou transgender osoby.

Genderová lingvistika a sociální konstrukty sexuality

Genderová lingvistika je obor odvozený z feministické lingvistiky od 80. let 20. století v Americe a západní Evropě. Z té doby se používá zakládací pojem gender, který se v češtině nepřekládá a znamená rod, sociální pohlaví. Ve slovníku genderové lingvistiky jsou další pojmy, např. genderová identita, tj. jak jedinec vnímá sám sebe jako muže/ženu či jiné varianty. Dalším souslovím je genderová role, jež je definována jako sociální konstrukt rozlišující jedince maskulinní a femininní. Je to spojeno se souborem vlastností a charakteristik vnímaných tradičně jako mužské a ženské role. Genderové role se v čase a kulturách proměňují.

Pro jedince vykazující znaky mezi ženským a mužským pohlavím se od nejstarších dob užívala pojmenování hermafrodit či androgyn (oba názvy jsou odvozené z mytologií). Od konce 20. a počátku 21. století jsou oba pojmy nahrazeny novým označením intersexuál. V populaci se odhaduje jejich dvouprocentní výskyt. Čtenáři asi netuší, že intersexuálové se mohou libovolně přihlašovat k tomu, že jsou třeba ambigender nebo polygender; případně říkají, že jsou non-gender, agender, multigender, pangender, fluid gender... Je očividné, že genderová lingvistika je v sociálním konstruování sexuality vynalézavá. Ve známé zkratce LGBTQIA+ jsou pod + skryté další multipohlavnosti, např. pansexual, bigender, gender variant. Mezi uvedenými mi chybějí, například: bigoted gender (bigotní), fiddle (švindl), slave (otrocký) a další.

Módní ideologie transgender (Trans*)

Ve společnostech Západu se ujalo nadnesené mínění, že mezi lidmi žije závažný počet jedinců, kteří se nalézají v nesprávném těle. Proto, v rámci ochrany menšin, jakož i v zájmu pokroku, je nutné dosavadní stereotyp od základů přestavět. Transgenderová (Trans*) osoba je ta, jejíž subjektivně prožívaný gender neodpovídá po narození přiřazenému biologickému pohlaví. Existuje rozdělení: trans muž je osoba po narození označená za ženu, ale sama sebe vnímá jako muže. Trans žena je osoba po narození označená za muže, ale sama sebe vnímá jako ženu. Hrubé odhady uvádějí, že transgender osob v populaci je kolem 1%. Transgender propagandou je pohlaví zpochybňováno; prý je jen umělou kategorií, kterou si člověk svým (božským) rozhodnutím může změnit a stát se trans mužem či trans ženou. Na Západě agenda transgender zaměřená na děti a mladistvé je podporovaná (ne)ziskovými organizacemi a klinikami, též reklamou v médiích hlavního proudu. Dva informační příklady z letoška: Děti stojí v čele genderové revoluce. Žaloba na britskou vládu kvůli výuce trans ideologie na školách.

V červnu r. 2023 byl do českých škol učitelstvu zaslán dotazník; v souboru Transgenderová tematika na školách tazatelé zjišťovali informovanost pedagogů, včetně dotazů na zavedení tematiky do školní výuky v ČR.

Jedna z částí dotazníku testuje znalosti učitelstva v části genderové lingvistiky.

V informačním plakátku autoři dotazníku napsali: Mnoho dětí si již brzy uvědomuje nesoulad s jim přiřazeným pohlavím. Trans žáci čelí zvýšeným výskytem depresí a úzkostí; odlišnost může ve školním kolektivu vést k šikaně. Tvrzení autorů, že „mnoho dětí si již brzy uvědomuje nesoulad s jim přiřazeným pohlavím,“ je troufalé a bez důkazu poněkud nezodpovědné (odhad množství trans osob v populaci je kolem jednoho procenta).

Ideologie transgender je módní vlnou. V důsledku publicity „skupinového efektu“ roste prý počet dětí, které tvrdí, že trpí genderovou úzkostí čili dysforií. Jak známo, bývává to přechodný stav ovlivňovaný proměnlivými náladami dospívajících. Žáci snící o změně pohlaví netuší, co by je dlouhodobě čekalo, počínaje hormonální léčbou až po operativní zákroky. Statisticky je shledáno, že 10 až 15 let po chirurgické změně je míra sebevražd 20x vyšší než u srovnatelných vrstevníků.

K četbě s případy:

Douglas Murray: Šílenství davů. Nakladatelství LEDA, spol. s r. o., 2021.

Web Sexchangeregret.com (pomoc transgender osobám v příbězích).

Autor: Zdeněk Hosman | pondělí 4.9.2023 9:33 | karma článku: 31.51 | přečteno: 1096x

Další články blogera

Zdeněk Hosman

Šumavský Everest – Moldaublick

Ještě jedna výprava na pravý břeh vodní nádrže Lipno s cílem navštívení rozhledny Moldaublick. Vltavská vyhlídka, aneb jak můžeme vidět Lipensko z Rakouska. Fotoblog.

1.8.2023 v 10:11 | Karma článku: 25.25 | Přečteno: 1085 | Diskuse

Zdeněk Hosman

Šumavský Everest – Smrčina i Hochficht

V okrsku Trojmezenské hornatiny. Na vrcholu česko-rakouského rozhraničení; mezi mrtvým a živým lesem. Fotoblog.

12.7.2023 v 9:42 | Karma článku: 23.77 | Přečteno: 439 | Diskuse

Zdeněk Hosman

Vládní stratkom

Pokrokářská novořeč. Loutkohra principála F – frazéra. Petrův princip nekompetentnosti v byrokracii.

21.6.2023 v 11:13 | Karma článku: 35.89 | Přečteno: 1189 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Helena Herynková

Dobrodruh přezdívaný Náčelník

Muž, jehož zná snad každý příslušník skautského, trampského a toulavého lidu naší republiky, se představuje v novém světle. Náčelník, knižní rozhovor, díky němuž zjistíte, že zvídavost a touha po objevování jsou nehynoucí.

7.12.2023 v 14:20 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 13 | Diskuse

Lucie Sulovska

Jak si povídám s Rusy o válce I.

Co si o válce myslí Rusové, kteří ji sledují z kanálů ruských vojenských blogerů na aplikaci Telegram?

7.12.2023 v 13:02 | Karma článku: 11.88 | Přečteno: 225 | Diskuse

Jan Ziegler

Santini patří k hvězdám české architektury všech dob

Byl to génius, jaký se narodí jednou za mnoho set let. Jan Blažej Santini Aichel uměl mistrně propojit baroko s gotikou. Dokázal, že i přes zdravotní handicap se talentem a pracovitostí dá dosáhnout úspěchu.

7.12.2023 v 13:00 | Karma článku: 9.07 | Přečteno: 79 | Diskuse

Filip Vracovský

Za takovou pidiporci ty peníze nedám.....

Přátelé, pokusím se zbořit několik mýtů, se kterými se kolem Gastronomie ve virtuálním prostoru potkávám....

7.12.2023 v 8:56 | Karma článku: 23.56 | Přečteno: 3876 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Hamás vítězí

Málokdo pochybuje o tom, že jakýkoliv dnešní konflikt není veden jen na poli válečném, ale i v kyberprostoru. A ten, kdo v něm hledá pravdu, nutně narazí.

7.12.2023 v 7:57 | Karma článku: 28.19 | Přečteno: 420 | Diskuse
Počet článků 111 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 834

Kdo mi může říci, kdo jsem? (William Shakespeare)

 

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

České croblihy končí. Špatné rozhodnutí srazilo pekárně vaz

Pekárna Oh Deer Bakery, kterou v roce 2017 otevřel Lukáš Vašek, v polovině prosince zavírá své provozy v Praze. Důvodem...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Po snížení DPH potraviny zdraží, zjistil od obchodníků ministr Výborný

Snížení DPH o tři procentní body u potravin na 12 procent nesníží ceny v obchodech. V pondělí to ohlásil po jednání s...